DRSNÝ ROZCHOD: Katka z MasterChefa začala péct, aby zapomněla!

Aktualizováno 21.02.2019


Kateřina Kolbová v MasterChefovi uchvátila porotu čokoládovým dortíkem, který byl jako od cukrářky. O jejím kuchařském umu nemá pochyb nikdo. Ne vždycky ale tíhla k plotně. V minulosti chtěla být modelkou. Touha procházet se po mole ji přivedla až na váhu 43 kilo. Paradoxně ji zachránilo jídlo, i když to s ní v jednu dobu nevypadalo vůbec dobře. Aby toho nebylo málo, neminul ji ani rozchod po letitém vztahu...

Do soutěže ji tak trochu naverbovala nejlepší kamarádka. V pečení ji odjakživa podporuje a viděla v ní potenciál. Katka ji poslechla a přihlásila se. Být za sporákem daňovou poradkyni tak chytlo, že by se tím ráda živila.

Zdroj: Nova.cz

„Udělala jsem státnice s tím, že budu daňová poradkyně, a až potom jsem zjistila, že mě pečení tak baví, že bych z toho chtěla mít nejen koníček ale i práci. Pár měsíců po státnicích jsem o tom začala uvažovat. Já jsem měla hrozný zmatek v hlavě, jelikož jsem měla ráda i tu původní práci. Najednou jsem měla práce dvě a ani jednu jsem nedělala pořádně, což je to nejhorší. A pak přišel MasterChef, který mě utvrdil v tom, že to chci dělat. Už se toho nevzdám. Chci jít touto cestou,“ doznává se Katka.
Vařit přitom nechtěla vyloženě odjakživa. Začalo to úplně jinak.

Chtěla být modelkou, a tak zhubla na 43 kilo: Kateřina z MasterChefa promluvila o temné minulosti
Chtěla být modelkou, a tak zhubla na 43 kilo: Kateřina z MasterChefa promluvila o temné minulosti

 

„Rozešla jsem se s přítelem a měla jsem hrozně volného času, tak jsem začala každou neděli péct a to byla výzva. Postupem času jsem nepotřebovala recepty, pak přišli na řadu zahraniční kuchaři. Novinky čerpám v zahraničí. Když se ohlédnu za těmi posledními čtyřmi roky, tak je hezké si uvědomit, kde jsem byla a kde jsem teď,“ pokračuje. Možná se jí prý podaří jednou napsat i kuchařku.

Zdroj: Nova.cz

Než ale objevila svůj talent, chtěla být modelkou, a tak zhubnula na 43 kilo při 172 centimetrech. Pravidelně docházela k lékaři. „Trvá to docela dlouho, než se z toho dostanete, protože na to musíte jít pomalu. Trvalo to tak dva až tři roky. Nesmíte na to rychle. Jíst knedlíky a bůček najednou nejde. To jsem jednou udělala, když mi kamarád přivezl svíčkovou a měla jsem takovou koliku, že jsem myslela, že umírám,“ prozradila Kateřina. Ironií osudu je, že právě jídlo ji nakonec zachránilo.

MasterChef recepty: Ratatouille podle Denisy Cziglové
MasterChef recepty: Ratatouille podle Denisy Cziglové

 

Talentovaná soutěžící nevylučuje ani to, že jednou napíše knihu. „Možná se to někdy podaří, že tu vlastní kuchařku nebo knihu o zážitcích z kuchyně vydám,“ směje se.

 

Kulinářskou show MasterChef Česko sledujte každou středu od 21:35 na Nově!

 

ZAJÍMAVÁ NÁHODA: Co pojí soutěžícího Jirku s porotci MasterChefa?
ZAJÍMAVÁ NÁHODA: Co pojí soutěžícího Jirku s porotci MasterChefa?

Patricie Solaříková vtipně popsala natáčení Jak to vidí MasterChef: Proč jí musí soutěžící nosit dobroty?
Patricie Solaříková vtipně popsala natáčení Jak to vidí MasterChef: Proč jí musí soutěžící nosit dobroty?