Mona vs Oliver: Na čí stranu se přikláníte?

Aktualizováno 14.04.2019


Petr jakožto vítěz dortové výzvy dostal v poslední epizodě MasterChefa od poroty výhodu v podobě možnosti utvořit dvojice, které spolu budou vařit ve vyřazovacím kole. Dohromady dal právě Monu a Olivera, kteří měli zpočátku paradoxně radost z jeho výběru. To ještě netušili, že jejich počáteční nadšení ze spolupráce se sesype jako domeček z karet...

I když se ze společného díla zprvu těšili, hned po pár minutách Mona pochopila, že spolupráce s perfekcionistou Oliverem nebude úplná procházka růžovým sadem. Poté, co ji Oliver donutil vyhodit cibuli, kterou nakrájela a nebyla podle něj dostatečně očištěná, nechal ji celý proces zopakovat znovu a pořádně, Mona na svého kolegu změnila názor o 180 stupňů: „Já nevím, jestli on si myslí, že už je někdo - Já vám to tady ukážu, vyhraju a budu víc, než jsem,“ okomentovala Monika Oliverovo nadřazené chování.

Zdroj: TV Nova

Oliver se však v průběhu vaření opravdu zasekl, a všimla si toho nejen Mona ale i samotní porotci: „V jednu chvíli mi bylo Mony líto. Jak jsme byli u vás, bylo neskutečné dusno a to dusno jste vy přehazoval na Monu,“ nechal se slyšet Radek Kašpárek. V tu chvíli to začalo v Oliverovi zase trošku bublat, snažil se sice obhájit, ale Mona ještě přilila olej do ohně tím, že se ho nezastala, což jí měl ve finále za zlé.

Zdroj: TV Nova

K Oliverově nepochopitelné touze po dokonalosti se vyjádřila již v předchozím díle Ester. Ve vietnamské výzvě Oliver poslal do rozstřelu svůj vlastní tým jen kvůli přehnané pečlivosti. K nalévání polévky nechtěl nikoho jiného pustit a ochudil se tak o velmi cenný čas. Pět nastavených minut je nakonec stálo imunitu na balkóně. Jenže Oliver si stál zase za svým: „Ester, poslouchej mě. Já jsem kapitán, takže chci, aby to bylo podle mě. Tím, že to urychlíš, to můžeš zkazit,“ zpražil Ester, která se mu snažila pomoct.

K Oliverově přehnané reakci se vyjádřili i Radek Kašpárek a Petr Březina.

Ke kterému chování se přikláníte spíš vy? Je Oliver opravdu rozmazlený chlapeček, jak tvrdí Mona? Anebo má podle vás pravdu naopak Oliver v tom, že ho Mona tím, že souhlasila s Radkovým hodnocením, podrazila?

Další díl kuchařské show MasterChef Česko sledujte již ve středu 20. března 2019 ve 21:35 na TV Nova.