ČÍSLA Z MASTERCHEFA: Které suroviny spotřebovali soutěžící při vaření nejvíce? To překvapí

Potraviny v pořadu MasterChef Česko
Zdroj: TV Nova

Z předchozích reportáží diváci vědí, že nespotřebované jídlo z MasterChefa putovalo do potravinové banky na pomoc potřebným. Kolik ho ale bylo? A co dalšího byla potřeba zařídit, aby se pořad vůbec mohl natáčet?

Celkově se do pořadu MasterChef Česko nakoupilo cca 1800 kg potravin. Spotřebovala se však necelá polovina! Z 800 kg potravin soutěžící navařili a napekli, zbytek putoval do potravinové banky. A které suroviny se spotřebovalo nejvíce? Na to, kolik netradičních jídel amatérští kuchaři vařili, se překvapivě spotřebovalo nejvíce brambor – celých 300 kg! Co se týče exotických surovin, soutěžící připravovali mimo jiné pražmu královskou, chobotnici, mufloní a pštrosí maso, jehněčí brzlík, pracovali s vietnamskou cuketou, kaviárem z mořských řas  nebo softshell krabem. Veškeré suroviny procházely denní kontrolou čerstvosti.

110

GALERIE: Zákulisí MasterChef Česko

Zdroj: TV Nova

Potraviny v pořadu MasterChef Česko

Hodnocení:


Soutěži, která se odehrává mezi tolika ostrými noži a rozpálenými plotnami, musí samozřejmě být přítomen zdravotník. Naštěstí se většina zranění dala vyřešit na místě. Jediným vážnějším zraněním byl Pavlův utrhnutý lýtkový sval. Pavel přes velké bolesti pokračoval v natáčení a do nemocnice byl převezen až následně! Jinak mezi nejčastější zranění patřily popáleniny a říznutí, ale pouze Filipovi se podařilo přivodit sobě a kameramanovi vážnější popáleniny, nakonec se ale daly ošetřit na místě a nebyl nutný převoz do nemocnice.
 

Přehled v bodech:
• nakoupilo se zhruba 1800 kg potravin
• spotřebovalo se cca 800 kg potravin
• nevyužité potraviny putovaly do Potravinové banky
• netradiční suroviny, ze kterých se vařilo: pražma královská, chobotnice, muflon, pštros, softshell krab, jehněčí brzlík, vietnamská cuketa, kaviár z mořských řas
• nejvíce se spotřebovalo brambor – cca 300 kg
• veškeré suroviny procházely denní kontrolou čerstvosti

 

Nezapomeňte, že se na pulty obchodů dostala kuchařka s recepty z pořadu! Více informací se dozvíte ZDE.


Nepřehlédněte:
BYL TO HAZARD... Co se dělo v zákulisí MasterChefa? Porotci šli s pravdou ven!
ŠOKUJÍCÍ ČÍSLA: Výbava kuchyně MasterChefa vám vyrazí dech! Kolik to všechno stálo?

TV Nova