Musí žena umět vařit? Modelka Bára z MasterChefa na to má dost kontroverzní názor

Modelka Barbora Nosková (35) v současnosti bojuje o titul MasterChef Česko. Co jste o ní rozhodně netušili?

Jak dlouho jste se věnovala modelingu?

Od šestnácti let do třiceti. Intenzivně to bylo šest let. Příležitostně modeling dělám doteď. Žila jsem skoro pět let ve Francii, pak jsem cestovala po celém světě. Pracovala jsem v Miláně, v Londýně, v Austrálii nebo v Japonsku, v Americe, zkrátka všude. Posléze jsem si tady našla přítele, usadila se a pracovala po Evropě. V současné době se modelingem už neživím, ale pořád mi nabídky chodí.

MasterChef: Barbora Nosková
Zdroj: Instagram

V čem spatřujete větší smysl? Jste raději v kuchyni nebo na mole?

Mě ten modeling baví moc. Víte, já mám ten modeling tak strašně zažitý, že to pro mě není nic náročného. Je to spíše odpočinek. Přijedu a vyblbnu se tam. Nejsem z toho nervózní. U vaření pro změnu můžu poznávat nové věci. Nervózní ale jsem.

MasterChef: Barbora Nosková
Zdroj: Nova.cz

Jak jste vůbec přišla na to, že vás baví vaření? Pokud jste se věnovala aktivně modelingu, zřejmě jste neměla příliš času vařit.

Když jsem se věnovala modelingu aktivně, tak jsem se hodně musela věnovat stravě. Častokrát mi nevyhovovalo, co se kde vaří. Hlavně tady v Čechách. Tak jsem si začala vařit sama. Snažila jsem se vařit zdravě už třeba od sedmnácti let.

 

Jak vás napadlo přihlásit se do MasterChefa?

Mě už to lákalo, když jsem viděla první sérii, ale věděla jsem, že nemám dostatek praxe na to se přihlásit, ale pak jsem vařila hodně intenzivně dva roky. Navíc mi skončila jedna práce a měla jsem časovou mezeru a nevěděla jsem, co budu dělat, tak jsem se rozhodla, že to risknu.

MasterChef: Barbora Nosková
Zdroj: Instagram

Jaké jídlo momentálně vaříte nejraději?

Ráda vařím zeleninové lasagne s lilkem. Je se středomořskou zeleninou a parmazánem. To je moc dobré.

 

Kterého z porotců máte nejraději?

Já mám opravdu ráda všechny, ale nejblíže mi je asi Radek Kašpárek. On z něho totiž vyzařuje takový soucit s námi ženami. Je citlivý.

MasterChef: Barbora Nosková
Zdroj: Instagram

Myslíte si, že je důležité, aby žena v dnešní době uměla vařit?

Myslím si, že v dnešní době hodně klesly nároky mužů. Jsou rádi, když jim žena uvaří de facto cokoli. Už vlastně i stačí, že žena ukáže snahu. I to vyvolá velkou odezvu lásky. Nemusíte umět žádné velké recepty, ale cení se i snaha. Pravdou ale je, že láska prochází žaludkem na milion procent.

 

Bářinu cestu soutěží MasterChef Česko sledujte každou středu od 21:35 na Nově.

 

 

 

Nova.cz