VIDEO: Radiační technik, kartářka i onkologická pacientka. Všechny pojí jeden sen - chtějí být Masterchefem!

Už 9. ledna odstartuje kuchařská show, na kterou diváci netrpělivě čekají. Porota vybrala nejlepších šestnáct, kteří postoupili do dalších kol, kde se utkají o titul českého MasterChefa a výhru půl milionu korun. Podívejte se, jak probíhaly castingy a která jídla si soutěžící pro porotu připravili.

Na startu castingů bylo šedesát předvybraných amatérských kuchařů. Do soutěže se přihlásila například onkologická pacientka, která v nemocnici strávila spoustu času a jídlo v kantýnách a nemocniční stravu vnímá jako synonymum špatných pokrmů. „Chtěla bych jednou mít svá malá bistra, která by byla poblíž nemocnic, protože v nemocnici jsem si zažila už hodně a vím, že nemocnice nemají dobré a kvalitní jídlo.“ prozradila svůj sen vegetariánka Denisa, která se soustředí na italskou, řeckou, ale především indickou kuchyni.

Masterchef: Castingy - Denisa
Zdroj: TV Nova

Dalším, kdo postaví před porotu své jídlo, je bývalý radiační technik David, který o sobě tvrdí, že je velmi kreativní a jeho výběr pokrmu mluví za vše: „Já budu vařit jehněčí kotlety na tymiánu a česneku a k tomu, aby to trošku šlo do té moderny, budu podávat kuskus, který je smíchaný s hráškem, pistáciemi, kari a podušenou cibulkou. To vše se studenou omáčkou z jogurtu s bylinkami a mátou.“
Masterchef: Castingy - David
Zdroj: TV Nova

Kartářka Ester touží jednoznačně po kariéře kuchařky a kvůli splnění svého snu je ochotná se všeho vzdát. Nejradši by vařila na horách a jako zootechnik, což je její původní povolání, by nepotřebovala žádné dodavatele, ale starala by se o chov sama. Jestli však z castingu postoupí či dokonce soutěž vyhraje, si předem v kartách nezjistila: „Nevěštím si sama sobě, jak to dopadne. To ne, život má nést nějaká překvapení.“ vysvětluje, že verdikt poroty nebude překvapením jen pro diváky, ale i pro ni samotnou.
Masterchef: Castingy - Ester
Zdroj: TV Nova

Velký fanoušek porotce Přemka Forejta, Dalibor, se do Masterchefa přihlásil proto, aby napravil všechny kuchaře se zastaralými praktikami, kteří se odmítají přizpůsobit novým trendům: „Mým snem by bylo učit vařit takové ty staré kuchaře, kteří zaspali dobu a myslí si, že jsou pořád dobří. Přitom doba už je někde jinde.“ prozrazuje, jak by s titulem Masterchef naložil.
Masterchef: Castingy - Dalibor
Zdroj: TV Nova

Soutěžící, kteří se přes casting dostali, nečeká lehká cesta. S čím vším se budou muset v průběhu soutěže poprat, se dozvíte už od 9. ledna na TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE:


TV Nova