Nejoblíbenější surovinu šéfkuchaře Radka Kašpárka by uhádl málokdo. Pochutnali byste si?

Zdroj: TV Nova

Už ve středu 9. ledna odstartuje show MasterChef Česko! Na začátku castingů bylo šedesát předvybraných amatérských kuchařů, ze kterých porota v prvních třech dílech vybere šestnáct nejlepších. Kterým jídlem by se mohli soutěžící zavděčit Radku Kašpárkovi?

Porotci ze soutěže se mezi sebou již dlouho dobře znají a navzájem se ve své práci podporují. Honza Punčochář prozradil, že navštívil restaurace svých kolegů a ochutnal jejich jídla ještě před tím, než společně začali porotcovat oblíbené kuchařské show.

Masterchef2019: Porotci - 2
Zdroj: TV Nova

Radek Kašpárek, který spolu s Honzou a Přemkem Forejtem usedne v porotě, se ke gastronomickému Oskaru, michelinské hvězdě, dostal v porovnání s ostatními rychle. Recept na úspěch je podle porotce MasterChef Česko jednoduchý: „Co si myslí okolí, které nemá zkušenosti v oboru, nám bylo jedno! Když jsme po roce a čtvrt od otevření restaurace získali michelinskou hvězdu, vnímal jsem to jako zadostiučinění,“ prozradil Radek, který pracoval několik let v hotelu Savoy a v hotelu Aria jako zástupce šéfkuchaře restaurace Coda. Působil také jako lektor kurzů školy vaření a své dosavadní zkušenosti předá v hodnocení talentovaným amatérům v show MasterChef Česko.
Masterchef2019:Porotci - 11
Zdroj: TV Nova

Nejraději vaří u Kašpárků doma českou kuchyni a Radkovou nejoblíbenější surovinou je morek. Je to podle něj opomíjená ingredience, která má svoji specifickou a nenahraditelnou chuť.
Jaká další jídla patří k jeho oblíbeným, zjistíte ve videu.


Více o cestě k úspěchu jednotlivých porotců se dozvíte v novém online pořadu MasterChef Story. 
Kdo z nich začal vařit už v pěti letech? Kdo z nich vařil na vojně? Kam cestovali na zkušenou? To zjistíte na NovaPlus.cz.NEPŘEHLÉDNĚTE:


TV Nova