Jaké podmínky musel štáb MasterChefa splnit, aby se mohlo vařit pro armádu? Řešil to i ministr

Vaření pro armádu, které diváci sledovali ve středu večer v jedenáctém díle MasterChefa, předcházelo dlouhé plánování. Dostat se do vojenské základny není vůbec jednoduché a vyžaduje spoustu speciálních úkonů. Co museli soutěžící společně se štábem splnit?

Předtím, než do 13. dělostřeleckého pluku „JASELSKÝ“ nastoupili soutěžící s grilem, si štáb musel vyžádat povolení ministra obrany a generálního štábu. Celé natáčení doprovázela velmi přísná opatření. Vjet do objektu můžete jen s ohlášenou SPZ vozidla a posádkou na základě jmenného seznamu s čísly občanských průkazů.

Vaření pro armádu - 11. díl MasterChef - 4
Zdroj: TV Nova

Vzhledem k tomu, že měl být tento díl co nejvíce autentický, si štáb vypůjčil i vojenskou techniku, například DAN (hlavní zbraň – dělo), Sněžku (pásový radar, monitorovací vozidlo, které hlídalo i Ruzyni), asistenci POKA (polní kuchyně) a mnoho dalšího.
Jídlo, které soutěžící pro rotu logistiky připravovali, se mohlo servírovat a vařit pouze za asistence armádního hygienika, který dohlížel na celý průběh přípravy, vaření a servírování.
MasterChef: Armáda vojsko 11. díl - 8
Zdroj: TV Nova

Rotu logistiky vybral plukovník Ivan Mráz záměrně: „V její struktuře jsou naši kuchaři, kteří rovněž připravují stravu pro vojáky v polních podmínkách velice často, tak aby si mohli porovnat to, co připravili soutěžící týmy s tím, co dělají oni.“ Plukovník byl s amatérskými kuchaři nadmíru spokojený, v reportáži z pořadu Volejte Novu se dozvíte mnohem víc.

Další díl oblíbené kuchařské show sledujte již 27. března ve 21:40 na TV Nova.

TV Nova