Nechtěli, aby vařil: S kým měl šestiprstý Honza z MasterChefa největší konflikt?

V nejnovější řadě kulinářské show MasterChef Česko se sešlo mnoho silných osobností. Mezi kuchaři vyniká například dvaadvacetiletý Honza Vorel, který se narodil dohromady s šesti prsty na rukou. Až na ekonomické škole pochopil, že nechce být zavřený v kanceláři, ale raději stráví šestnáct hodin na nohou kvůli práci, kterou miluje. Jeho představu ale nezkousla jedna osoba v rodině...

Honza je zapálený kuchař, který svůj um ukazuje v soutěži MasterChef Česko. Handicap v podobě šesti prstů na obou rukou mu v tom nebrání. V minulosti mu však bylo překážkou něco jiného. Když rodině oznámil, že chce raději vařit, než studovat ekonomku, jeho babičce se to moc nelíbilo.

MasterChef: Honza Vorel
Zdroj: Instagram

„Řekla mi, že kuchaři jsou šestnáct hodin na nohách a mají malé peníze. Nakonec jsme našli kompromis. Studuji teď vysokou školu, která se týká vaření. Já jsem spokojený, že dělám něco, co mě baví, a rodiče, že studuji vejšku. Babička mě v současné době neskutečně podporuje,“ prozradil Honza.

Mladý kuchař se nezdráhal přiznal, že nastoupit na ekonomickou školu byla neuváženost. „Já jsem po gymplu moc nevěděl, co chci dělat. Poslal jsem si přihlášky na různé vejšky, a když vyšel tenhle obor, tak jsem tam šel. Byla to úplná blbost. Bylo to stejné jako když jsem šel po základce na gympl, abych mě ještě čas na rozmyšlenou. Čtyři roky zjevně nestačily. Zhruba v půlce ekonomky jsem si řekl, že tohle ne,“ pokračuje.

MasterChef: Honza Vorel
Zdroj: Instagram

S rodinou včetně rozhořčené babičky má nyní vztahy zalité sluncem. Vaří jim rád „Na rodinný oběd klidně udělám kachnu nebo něco pomalu dušeného,“ dodal Honza. Pro sebe v době časového presu volí jídla jednoduchá. Pro své blízké se ale obětuje.

Nezapomeňte Honzu sledovat na jeho Instagramu!  

Kulinářskou show MasterChef Česko sledujte každou středu od 21:35 na Nově!
 

 

 

Nova.cz