Boj na ostří nože: Nejlepší kuchařky z MasterChefa mají pro diváky úderný vzkaz

MasterChef: Postupující - holky
Zdroj: TV Nova

Šestnáct nejlepších v MasterChef Česko zná konečně svou šestnáctku těch nejlepších amatérských kuchařů. Seznamte se nyní blíž s dámským osazenstvem.

Zuzana Böhmová

Zuzku do MasterChefa přivedla vášeň pro vaření. Je to činnost, která ji velmi uklidňuje. Má tři malé děti a v kuchyni denně stráví opravdu hodně času.
Věk: 34 let
Zaměstnání: PR asistentka
Bydliště: Zlín
Jídlo, které vařila na castingu: Máslová ryba na dýňovém pyré s teplým salátem z čočky beluga a grilovanou růžičkovou kapustou


Šárka Castells

Temperamentní Šárka na casting dorazila v doprovodu své sestry Hany a syna Antonia. Prožívá nejkrásnější období svého života a ráda by napsala knihu receptů a nápadů.
Věk: 50 let
Zaměstnání: zpěvačka a překladatelka
Bydliště: Havířov
Jídlo, které vařila na castingu: Cizrnové pyré s jehněčím žebírkem


Denisa Cziglová

Denisa je onkologická pacientka, její nemoc ji přiměla změnit od základu život a přejít na zdravou stravu. Nyní je vegetariánka, a má dokonce i svůj blog, kde se právě zdravému stravování věnuje. Ve druhém kole se jí porota trefila do noty, když dostala za úkol uvařit zeleninový pokrm.
Věk: 31 let
Zaměstnání: daňová poradkyně
Bydliště: Brno
Jídlo, které vařila na castingu: Grilovaný tuňák s čočkovým salátem a hořčicovou zálivkou


Monika Kokyová

Monika je vyučená kuchařka romské národnosti, kvůli které se jí zatím nepodařilo najít stálou práci. Recept, se kterým na castingu uspěla, našla na internetu a do dalšího kola postoupila jen díky slibu, že příště už uvaří něco ze své domácí kuchyně. V dalším kole se jí podařilo perfektně vykostit křepelku a tím si vybojovala postup do TOP16.
Věk: 34 let
Zaměstnání: mateřská dovolená
Bydliště: Nosislav
Jídlo, které vařila na castingu: Kachní prso s omáčkou z červeného vína s rukolou, malinami a opečeným pomerančem


Kateřina Kolbová

Katka na castingu jako první ze soutěžících vsadila na sladký dezert a podařilo se jí díky tomu dostat mezi sedmadvacet nejlepších amatérských kuchařů v Česku. Porotci byli z její prezentace jídla naprosto unešení a nemohli uvěřit tomu, že se jako cukrářka neživí.
Věk: 27 let
Zaměstnání: účetní
Bydliště: Zlín
Jídlo, které vařila na castingu: Čokoládový dortík z křehkého těsta s karamelovým krémem, šlehačkou a malinami


Kristína Nemčková

 

Kristína se v kuchyni pohybuje už od svých pěti let. O vaření a receptech si dokonce vede svůj blog a peče dorty na zakázku.
Věk: 17 let
Zaměstnání: studentka
Bydliště: Praha
Jídlo, které vařila na castingu: Kachní prso s višňovou omáčkou, špenátem a batátovým pyré


Barbora Nosková

 

Bára má dvě děti, které dorazily společně s její maminkou jako podpora na casting. Do vaření se ponořila především právě kvůli nim a teď by si přála, aby se z oblíbeného hobby stalo její zaměstnání.
Věk: 35 let
Zaměstnání: příležitostná modelka
Bydliště: Praha
Jídlo, které vařila na castingu: Risotto z černé rýže s pečeným fenyklem


Lea Skálová

 

Lea je vystudovaná grafička pracující jako barmanka. S nadsázkou říká, že se do soutěže přihlásila proto, že už bylo na čase, aby se stala slavnou a mohla přestat chodit do práce.
Věk: 25 let
Zaměstnání: barmanka
Bydliště: Praha
Jídlo, které vařila na castingu: Kapr po mlynářsku a nastavovaná kaše


Ester Vosátková

 

Esteřiným snem je stát se kuchařkou, ale vzhledem ke svému věku by se radši nechala zaměstnat, než aby rozjížděla vlastní podnik. Miluje Itálii a těstoviny, které připravila i na castingu porotcům. Těm chutnali tak moc, že se doslova rvali o talíř. V druhém kole ukázala, že kromě hlavních chodů umí i báječné dezerty.
Věk: 45 let
Zaměstnání: kartářka
Bydliště: Praha
Jídlo, které vařila na castingu: Mezzaluni s hříbky


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova