Měla jsem hlad a máma nebyla doma: Monika z MasterChefa prozradila, jak se dostala k vaření

Monika Kokyová, která se účastní soutěže MasterChef Česko, umí bezesporu bezvadně vařit. Naučila se to totiž už v útlém věku. Když čekali s bratrem na maminku, než přijde z práce, často je přepadl hlad – a ten je nejlepší kuchař...

Monika Kokyová se v soutěži MasterChef Česko dostala do Top 16. Svým kuchařským uměním jistě nepřesvědčila jen porotu, ale i diváky. Otáčet se v kuchyni se naučila už jako malá holčička.

„Vařit jsem začala na základce. Tak v sedmé nebo v osmé třídě. Maminka chodila do práce a já se starším bratrem jsme nechtěli čekat, než přijde domů. Nebyla tam a my měli hlad, tak jsme si raději uvařili sami. Já jsem často mámu i babičku pozorovala, takže jsem věděla, co se jak dělá,“ popisuje Monika své dětství.

MasterChef: Monika Kokyová - 6
Zdroj: Nova.cz

Jako děti spolu s bratrem Františkem spolupracovali. „Brácha vždycky oloupal brambory a já je dala vařit. On dal na plech kuře a já zapnula troubu. Řekla bych, že on dělal přípravu a já ten finiš,“ pokračuje.

Opravdu se naučila vařit, až když si ji pod křídla vzala jen a jen babička. „Děda byl vždycky dva týdny z měsíce v nemocnici, a aby netrpěla samotou, byla jsem s ní já. Vzala si mě na starost a učila mě, jak naklepat řízky. Jakmile se děda vrátil, jela jsem domů, ale k vaření obecně mě hodně vedla, říká Monika. Sama je jí za mnoho vděčná. Její rodina má totiž ráda všechny pokrmy, které obsahují maso, ale i ryby a mořské plody.

MasterChef: Monika Kokyová - 5
Zdroj: Nova.cz

„Do MasteChefa jsem se přihlásila úplně sama. Viděla jsem ukázku v televizi a řekla jsem si, že když to zkusím, nic za to nedám. Myslela jsem si, že si mě stejně nikdo nevšimne. Byla jsem zvědavá a chtěla jsem se něco naučit, řekla. Palce Monice jistě drží hodně fanoušků, protože ona do toho jde po hlavě.

 

Moničinu cestu soutěží MasterChef Česko sledujte každou středu od 21:35 na Nově.

 

 

TN.cz