PÁNOVÉ, POZOR! Na tento vynikající letní recept balil holky šéfkuchař Marek Raditsch! Mrkněte se

Věděli jste, na co balil šéfkuchař Marek Raditsch holky, než oženil? Tento recept by si neměli nechat ujít specielně svobodní pánové!

Říká se, že láska prochází žaludkem. Šéfkuchař Marek Raditsch prozradil, jakou dobrotu v minulosti vařil holkám, aby se do něj zamilovaly. Marek tu pravou díky vaření už získal, zkuste štěstí i vy s tímto letním receptem a kdo ví, třeba budete mít také takový úspěch!

MasterChef 2016 Marek Raditsch
Zdroj: Nova.cz

Tygří krevety s česnekovo-zázvorovou máslovou omáčkou:

Máslová omáčka:

Na rozpálenou pánev nalijeme 2dcl bílého vína, nakrájíme šalotku a s černým pepřem přidáme do pánve. Necháme vařit do té doby, než se víno trochu zredukuje. Následně ztlumíme plamen na minimum, přidáme trochu smetany a postupně pár kostiček másla. Až je omáčka promíchaná, přisypeme zázvor, česnek a pár kapek citrónové šťávy.

 

Tygří krevety Marka Raditsche
Zdroj: oficiální zdroj

Krevety:

K oloupaným krevetám přidáme polívkovou lžíci pasty sambal, trochu na jemno nastrouhaného česneku a olivového oleje. Krevety přidáme na rozpálenou pánev, osolíme, opepříme a budeme péct podle velikosti 2-3 minuty z každé strany. Před vyndáním pokapeme pár kapkami citrónové šťávy. Na závěr vypneme plamen a přes cedník propasírujeme omáčku na krevety. Vše důkladně promícháme, přidáme pastu sambal, nakrájenou pažitku a můžeme servírovat!

Milujete vaření? Připravujete každé jídlo s vášní? Pak je pro vás světově nejúspěšnější kuchařská show MasterChef ta pravá životní výzva! Přihlásit se můžete zde.

 

kar