Porotce MasterChefa slaví: Kašpárkův Field obhájil michelinskou hvězdu!

Gastronomická hvězda a spolumajitel restaurace Field Radek Kašpárek získal před třemi lety ocenění, o kterém sní snad každý šéfkuchař. Sedmadvacátého března 2019 se mu podařilo michelinskou hvězdu už potřetí obhájit!

Michelin je obzvlášť významnou událostí gastronomického světa. Inspektoři průvodce hodnotí restaurace v utajení na základě osobních návštěv. Tento průvodce si klade za cíl zrecenzovat a doporučit restaurace s nejprestižnější a nejlepší kuchyní. Podniky je dostávají za svou mimořádnou kvalitu.

Večeře s MasterChefem: Radek Kašpárek - 4
Zdroj: TV Nova

„Potřetí se nám podařilo obhájit michelinskou hvězdu. Každá obhajoba je těžká a budeme se snažit být ještě lepší. Nesmírně si vážíme týmu který pro Field pracuje, protože bez jejich tvrdé práce by hvězda nebyla. Děkujeme za podporu,“ napsali na oficiální facebook restaurace Field Radek Kašpárek a manažer Miroslav Nosek.
MasterChef Česko: Radek Kašpárek
Zdroj: TV Nova

V České republice jsou momentálně pouze dvě restaurace, které se pyšní tímto prestižním oceněním. Kromě Fieldu obhájila pro letošní rok hvězdu také La Degustation Bohême Bourgeoise s šéfkuchařem Oldřichem Sahajdákem.

Koncept Fieldu spojuje originalitu a kreativitu jak v úpravách jídel, tak při jejich servírování. Tvrdohlavá kuchyně šéfkuchaře Radka Kašpárka klade důraz na sezónní, lokální suroviny typické pro českou kuchyni. Nemá strach z kombinace běžných surovin s těmi nejluxusnějšími, jeho inspirací je příroda ve své nejčistší podobě. Kašpárek je sice z Ostravy, ale bezmezně miluje Skandinávii, i ta je jedním z určujících trendů v jeho michelinské restauraci Field.
Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář

Porotce MasterChefa vystudoval Střední školu společného stravování v Ostravě a posléze šel na rok na vojnu, kde vařil pro 1 300 vojáků. Zkušenosti nabral v hotelu Savoy a hotelu Aria. Perfekcionista výbušné povahy se stal spolumajitelem restaurace Field v roce 2014. Působil také jako lektor kurzů školy vaření.

Již zítra, ve čtvrtek 28. března ve 21:40, sledujte na TV Nova Život ve hvězdách, kde se odvysílá exkluzivní reportáž s úspěšným šéfkuchařem. 

 

TV Nova