Příběh nejmladší kuchařky z MasterChefa chytá za srdce: Prý je dítětem za odměnu!

V kulinářské soutěži MasterChef Česko se sešlo nespočet zajímavých osobností. Mezi nimi je i Kristína Nemčková, které je pouhých sedmnáct let. Rodiče na ni musí být zákonitě pyšní. Poprvé totiž vzala vařečku do ruky v pěti letech a už ji nepustila…

Začátek Kristíniny „kariéry“ sahá hodně daleko do muinulosti – začalo to už v jejích pěti letech, kdy mámě pomáhala sypat vanilkový cukr do těsta. V deseti už začala vařit bez dozoru rodičů.

MasterChef: Kristína Nemčková malá - 8
Zdroj: facebook

Od prvního natáčení MasterChefa působí trpělivě a pokorně. Tomu jí zřejmě naučila její sestra Pavla, která je upoutaná na invalidní vozík a potřebuje celodenní péči. Rodina se jí věnuje s láskou. Kristína se sestru nebojí začlenit do kuchyňských prací. „Pavlínka má ráda, když jí dám kabel od elektrického mixéru do ruky a ona jako mixuje se mnou. Říkám jí třeba sniž rychlost, zvyš rychlost,“ usmívala se při zpovědi Kristína v prvním díle MasterChefa.

Kristína Nemčková: Dorty - 12
Zdroj: Instagram

„Říkají mi, že jsem dítě za odměnu,“ podotýká. To souvisí zejména s tím, jak nezvykle si hrála jako malé dítě.
Vaření natolik milovala, že strhla nejlepší kamarádku, se kterou hned po škole chodily vařit. Co ukuchtily, to večer naservírovaly rodičům. Postupem času začala Kristína toužit po něčem víc, tak jí její maminka založila facebookovou stránku JsemMasterChef, kterou pojmenovala podle soutěže, kam neměla její dcera odvahu se zatím přihlásit. Nikdo neměl tušení, že se tam v budoucnu skutečně ocitne!

MasterChef: Kristína Nemčková
Zdroj: Nova.cz

Z dětského JsemMasterChef pak vzniklo dospělácké made_by_kristina. Pod tímto názvem působí v současné době zejména na Instagramu, kde můžete sledovat její výtvory.
Mladá kuchařka se nebojí ani sebepropagace. V minulosti upekla dort třeba pro moderátory Evropy 2, kteří jí pomohli se zviditelněním.

Kristína Nemčková: Dorty - 10
Zdroj: Instagram

Jejím snem je cestovat. Na základě nabraných zkušeností by se pak ráda v jedné zdokonalovala a otevřela si restauraci nebo kavárnu. Vzhledem k tomu, jak její hvězda momentálně stoupá vzhůru, je dost možné, že se jí to podaří snad ještě před dvacítkou.


Kristíninu cestu soutěží MasterChef Česko můžete sledovat každou středu od 21:35 na Nově.

 

 

Nova.cz