GENIÁLNÍ RECEPT Radka Kašpárka: Díky jeho radě budete na Velikonoce za kulinářskou hvězdu!

Porotce třetí řady MasterChef Česko Radek Kašpárek je dle vlastních slov velice sváteční člověk. Vánoce a Velikonoce, to je zkrátka jeho! A kdo jiný než právě on by měl dát divákům tip na slavnostní pohoštění?

Svátky jsou jeho srdcovkou možná i právě proto, že k nim neodmyslitelně patří spousta dobrého jídla a tradičních receptur. Co dobrého by divákům TV Nova vyhlášený kuchař doporučil připravit si k slavnostnímu obědu? „Na Velikonoce se dělá jehněčí, začíná být mladé kůzlečí. Takže si můžete udělat krásnou kůzlečí kýtu, kterou naložíte na 24 hodin do jogurtu s česnekem a rozmarýnem, ona tím pěkně zkřehne a natáhne chuť těch bylinek. Poté ji opláchnete a dáte péct na kořenové zelenině. K tomu se hodí klasická velikonoční nádivka a listový špenát. To je úplně geniální recept,“ radí šéfkuchař restaurace Field.

MasterChef: Radek Kašpárek a Miroslav Polák
Zdroj: TV Nova

A nezůstává o Velikonocích pouze u jídla! Co se týče tradic a lidových zvyklostí, chodí Radek stále hodovat: „Jak se říká u nás na Ostravsku – sešvihám holky a poleju je studenou vodou,“ prozrazuje svůj plán na Velikonoční pondělí.Na celý rozhovor s Radkem Kašpárkem se podívejte ve videu. Oblíbenou kulinářskou show MasterChef Česko sledujte každou středu od půl desáté večer na TV Nova.

TV Nova