DRSNÝ ROZCHOD: Katka z MasterChefa začala péct, aby zapomněla!

Kateřina Kolbová v MasterChefovi uchvátila porotu čokoládovým dortíkem, který byl jako od cukrářky. O jejím kuchařském umu nemá pochyb nikdo. Ne vždycky ale tíhla k plotně. V minulosti chtěla být modelkou. Touha procházet se po mole ji přivedla až na váhu 43 kilo. Paradoxně ji zachránilo jídlo, i když to s ní v jednu dobu nevypadalo vůbec dobře. Aby toho nebylo málo, neminul ji ani rozchod po letitém vztahu...

Do soutěže ji tak trochu naverbovala nejlepší kamarádka. V pečení ji odjakživa podporuje a viděla v ní potenciál. Katka ji poslechla a přihlásila se. Být za sporákem daňovou poradkyni tak chytlo, že by se tím ráda živila.

MasterChef: Kateřina Kolbová
Zdroj: Nova.cz

„Udělala jsem státnice s tím, že budu daňová poradkyně, a až potom jsem zjistila, že mě pečení tak baví, že bych z toho chtěla mít nejen koníček ale i práci. Pár měsíců po státnicích jsem o tom začala uvažovat. Já jsem měla hrozný zmatek v hlavě, jelikož jsem měla ráda i tu původní práci. Najednou jsem měla práce dvě a ani jednu jsem nedělala pořádně, což je to nejhorší. A pak přišel MasterChef, který mě utvrdil v tom, že to chci dělat. Už se toho nevzdám. Chci jít touto cestou,“ doznává se Katka.
Vařit přitom nechtěla vyloženě odjakživa. Začalo to úplně jinak.


 

„Rozešla jsem se s přítelem a měla jsem hrozně volného času, tak jsem začala každou neděli péct a to byla výzva. Postupem času jsem nepotřebovala recepty, pak přišli na řadu zahraniční kuchaři. Novinky čerpám v zahraničí. Když se ohlédnu za těmi posledními čtyřmi roky, tak je hezké si uvědomit, kde jsem byla a kde jsem teď,“ pokračuje. Možná se jí prý podaří jednou napsat i kuchařku.

MasterChef: Kateřina Kolbová
Zdroj: Nova.cz

Než ale objevila svůj talent, chtěla být modelkou, a tak zhubnula na 43 kilo při 172 centimetrech. Pravidelně docházela k lékaři. „Trvá to docela dlouho, než se z toho dostanete, protože na to musíte jít pomalu. Trvalo to tak dva až tři roky. Nesmíte na to rychle. Jíst knedlíky a bůček najednou nejde. To jsem jednou udělala, když mi kamarád přivezl svíčkovou a měla jsem takovou koliku, že jsem myslela, že umírám,“ prozradila Kateřina. Ironií osudu je, že právě jídlo ji nakonec zachránilo.


 

Talentovaná soutěžící nevylučuje ani to, že jednou napíše knihu. „Možná se to někdy podaří, že tu vlastní kuchařku nebo knihu o zážitcích z kuchyně vydám,“ směje se.

 

Kulinářskou show MasterChef Česko sledujte každou středu od 21:35 na Nově!

 

Nova.cz