Tři druhy tapas podle Petra Březiny

Aktualizováno 24.05.2019

MasterChef recepty: Tři druhy tapas podle Petra Březiny - 8
Zdroj: TV Nova

Připravte si extrémně chutná tapas dle Petra Březiny a ochutnejte Španělsko! Právě s tímhle receptem Petr porazil Monu a postoupil do dalšího kola.

Příprava: 90 minut
Vaření: 60 minut

MORKOVÉ TAPAS
Ingredience:

2 morkové kosti
1 stroužek česneku
tymián
sůl, citronová šťáva
2 jablka Granny Smith
2 lžíce strouhaného křenu

Postup:
Morkové kosti potřené česnekem, posypané tymiánem a solí pečte asi 20 minut v troubě zahřáté na 180 °C. Morek by měl vonět, ale neměl by téct. Než se upeče, nastrouhejte najemno jablka, vymačkejte z nich šťávu, spojte je s křenem, ochuťte citronem a solí. Na opečené pečivo dejte trochu jablek a pak morek.


PLNĚNÉ ŽAMPIONY
Ingredience:

8 velkých žampionů
2 stroužky česneku
1 cibule
asi 75 g slaniny
asi 150 g kuřecích jater
tymián, sůl, pepř
asi 80 g másla
asi 150 ml bílého vína
citronová šťáva

Postup:
Z hub odstraňte nohy, nakrájejte je nadrobno. Opečte je na kostičkách slaniny spolu s najemno nasekanou cibulí a 1 posekaným česnekem. Přidejte pokrájená kuřecí játra a až zrůžoví, odstavte je. Dochuťte solí a pepřem.
Klobouky opékejte na pánvi se stroužkem česneku, tymiánem a solí, polévejte je přitom máslem, pokapejte trochu vínem a nechte podusit. Pak je naplňte posekanou směsí z pánve, přidejte tymián, sůl, pepř, citronovou šťávu.
Směs podávejte na tmavém chlebu či na opečeném bílém pečivu.


ROSTBÍF SE SÝROVOU OMÁČKOU
Ingredience:

asi 500 g vysokého roštěnce
sůl, olej
asi 80 g másla
1 stroužek česneku
tymián
asi 200 g zlaté nivy
asi 150 ml smetany ke šlehání
asi 80 g slaniny
salát little gem

Postup:
Maso potřete solí a olejem, pak ho opékejte na horké pánvi z každé strany 1 minutu. Vložte ho a 4 minuty do trouby vyhřáté na 180 °C. Nechte ho 8 minut odpočinout, pak ho na pánvi lehce oglazujte máslem s česnekem a tymiánem. Až téměř vychladne, nakrájejte ho na tenké plátky. Na omáčku vypečte dočervena slaninu nakrájenou na kostičky, přidejte k ní nadrobenou nivu a smetanu, až se vše spojí v omáčku. Podle potřeby ještě přidejte smetanu. Salát nechte ve vychladlé omáčce chvíli naložit. Podávejte s pečivem.

 

TV Nova

MasterChef: Porotci sundávají soutěžícím mixér